Pijany kierowca dachował pod Bytowem. Zdjęcie - KPP BYTOW

Pijany 22-latek dachował pod Bytowem: kierowca i pasażerka trafili do szpitala

Pijany 22-latek stracił panowanie nad autem w Kleszczyńcu, a samochód po wielokrotnym dachowaniu został zniszczony.

Jak informuje Zawsze Pomorze, w niedzielny poranek w Kleszczyńcu w powiecie bytowskim doszło do groźnego dachowania samochodu osobowego. Za kierownicą siedział 22-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu.

W wyniku wypadku do szpitala trafili kierowca oraz 19-letnia pasażerka. Policja podkreśla, że do zdarzenia doprowadziły nadmierna prędkość oraz jazda po alkoholu, pisze Bytow24.

Samochód wielokrotnie dachował na prostym odcinku drogi

Do wypadku doszło 17 maja około godziny 6:00 w miejscowości Kleszczyniec w gminie Czarna Dąbrówka. Według ustaleń policjantów kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem na prostym fragmencie drogi i zjechał z jezdni.

Siła uderzenia była bardzo duża. Auto wielokrotnie dachowało, zanim zatrzymało się poza drogą. Zdjęcia opublikowane przez służby pokazują poważnie zniszczony pojazd.

Policja potwierdziła obecność alkoholu

Badanie alkomatem wykazało, że 22-letni kierowca miał ponad jeden promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie poinformowali o wynikach kontroli trzeźwości.

„Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie”.

Policja przypomina, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu stanowi ogromne zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala

W wyniku dachowania obrażeń doznały dwie osoby podróżujące autem:

  • 22-letni kierowca;
  • 19-letnia pasażerka.

Oboje zostali przetransportowani do szpitala na dalsze badania i leczenie. Na ten moment służby nie przekazały szczegółowych informacji o stanie ich zdrowia.

Policja ostrzega przed jazdą po alkoholu

Po kolejnym groźnym zdarzeniu drogowym funkcjonariusze ponownie apelują do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność.

Policjanci przypominają, że pijani kierowcy muszą liczyć się nie tylko z konsekwencjami prawnymi, ale przede wszystkim z ryzykiem tragedii na drodze.

Przypomnij, że wcześniej pisaliśmy o Europejskiej Nocy Muzeów w Bytowie oraz przygotowanych wystawach i atrakcjach dla dzieci.

Udostępnij